neděle 14. února 2016

Tipy jak na atopický ekzém

Maminka Ivana Š. z Brna nám při přípravě nákupního seznamu pro atopiky předala tolik užitečných rad a postřehů, že nám bylo líto využít z nich jen pár vět. Proto jsme se je rozhodli uveřejnit všechny.

"Když byla moje dcera miminko, několik měsíců ji trápil atopický ekzém. Chvíli trvalo, než jsem přišla na to, čemu je dobré se vyvarovat a co jí dělá dobře. Po čase ekzém zmizel. Než se tak stalo, pomohly nám základní informace a výběr vhodného oblečení, návyků i kosmetiky.

Pro atopické děťátko bývá často problém už jen plenka neustále přítomná na zadečku, která dráždí místa, jichž se dotýká. Kůže nemůže dýchat a její stav ještě zhoršuje dětská moč a stolice. Proto je vhodné tyto partie co nejvíce „větrat“. Pro děti s atopickým ekzémem je ideální
bezplenková komunikační metoda.

http://www.branakdetem.cz/miska-pro-bezplenkovou-komunikacni-metodu-popolini.htm

V létě ekzematická kůže potřebuje chránit před sluníčkem, protože ztrácí svoji přirozenou schopnost ochrany před vnějšími vlivy. Koupání je třeba omezit, pomůže vykoupat miminko efektivně a rychle v malé lázni, do které můžete jednoduše přidat léčivou, hojivou, uklidňující nebo promazávací kosmetiku.


Vše, co se dotýká ekzematické pokožky, by měla být nejlépe čistá bavlna, bez chlupu, který by kůži dráždil. Výborný je také bambus, který „saje“ a odvádí pot dráždící svědivá místa, a hedvábí pro svou výjimečnou jemnost. Také je potřeba zamezit škrábání. Na druhou stranu by měla být pokožka co nejvíce „větraná“, proto je vhodné volit oblečení spíše volnější.

http://www.branakdetem.cz/lotties-overal-pri-atopicke-dermatitide.htm

Ekzematická kůže je vlastně otevřenou ranou, takže výběru kosmetiky je potřeba věnovat zvláštní pozornost. Kůže se šupinkuje a výrazně svědí. Proto je dobré ji vhodně promazávat. V tomto případě platí čím méně, tím lépe, a velmi důležité je volit přírodní kosmetiku s léčivými složkami a bez umělých přídavků.


Pro celou domácnost a zejména na praní prádla je důležité najít přírodní, nedráždivé alternativy."


http://www.branakdetem.cz/mydlo-atopic-naturinka.htm

Nákupní seznam Ivana s produkty vhodnými pro děti trpící atopickým ekzémem najdete ZDE.

 

Doporučujeme ještě přečíst:
Krása v rozkvětu - vyživujte ji!
Přírodní kosmetika: Zkrásněte přirozeně
Rozhovor s Jitkou Kadletzovou - zástupkyní Nobilis Tilia

Žádné komentáře:

Okomentovat